Belka
Piątek, 5 Lipca 2024   imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zgrani DolnoślązacyTurniej gier planszowych nie tylko dla rodzin

Data publikacji: 2019-05-13, Data modyfikacji: 2019-05-15
A A AWydrukDrukuj  
 
* Kliknij tutaj aby zagłosować. Nasz projekt ma numer 57. Tutaj dowiesz się jak zagłosować. „Zgrani Dolnoślązacy – Turniej gier planszowych nie tylko dla rodzin” to tytuł projektu zgłoszonego do Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego przez bibliotekarzy Książnicy Karkonoskiej. Pomysł dotyczy zorganizowania turnieju gier planszowych dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych niezależnie od wieku. Gry planszowe zyskują coraz większą popularność. Wcześniej zapomniane, teraz wracają w zupełnie nowych odsłonach i przekonują do siebie coraz większą rzeszę zwolenników. Niestety, gry planszowe często są drogie i nie wszystkich stać na zakup wymarzonych tytułów. A przecież planszówki mogą być doskonałą alternatywą dla telewizji, komputera czy smartfona. Nowoczesna technologia zawładnęła życiem niejednej rodziny i stała się zagrożeniem dla relacji pomiędzy domownikami. Dzięki grom planszowym można powrócić do przyjaznej interakcji społecznej – zanim era technologii przejęła nasze życie. Taki zamysł towarzyszy projektowi Zgrani Dolnoślązacy, który pozytywnie przeszedł ocenę formalno-merytoryczną. Zaplanowany turniej gier planszowych odbędzie się w październiku 2019 r. w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska. Przewidziane są zmagania indywidualne oraz grupowe (drużyny rodzin lub znajomych). Oprócz rozgrywek stolikowych odbędą się również warsztaty plastyczne dla najmłodszych pn. „Zaprojektuj swoją grę planszową”. Impreza ma być doskonałą zabawą dla jej uczestników i na pewno wywoła wiele pozytywnych emocji. Oprócz tego przewidziane jest, aby kilkadziesiąt tytułów gier planszowych, które zostaną zakupione do rozegrania turnieju, w późniejszym czasie były bezpłatnie udostępniane i wypożyczane w Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej. Lista gier do zakupu zostanie sporządzona po konsultacji ze społecznością osób grających w gry planszowe, a także na podstawie rankingów popularności planszówek. Aby pomysł został zrealizowany, potrzebna jest jak największa liczba oddanych na niego głosów. Projekt otrzymał nr 57. Swój głos może oddać każdy, kto ukończył 16 lat i jest Dolnoślązakiem. Głos składa się na specjalnie przygotowanym formularzu, który będzie aktywny od 13 maja przez dwa tygodnie, do 26 maja, do godz. 24:00. Warto zatem zapewnić bezpłatny dostęp do wartościowych gier dla wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry.

Pełna treść wiadomości na: biblioteka.jelenia-gora.pl/?p=46158
biblioteka.jelenia-gora.pl, Źródło artykułu: biblioteka.jelenia-gora.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat jeleniogórski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Jeleniej Górze. W skład powiatu wchodzą gminy: Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Karpacz, Kowary, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica i Szklarska Poręba zajmując powierzchnię 628,21 km kw.

    Główna atrakcją regionu są Karkonosze – góry nazywane Olbrzymimi z Karkonoskim Parkiem Narodowym uznanym za Światowy Biratelarny Rezerwat Biosfery, Rudawski Park Narodowy czy Park Krajobrazowy Doliny Bobru, przez które przebiegają liczne szlaki turystyczne; rzeka Kamienna, górskie wodospady Szklarki i Kamieńczyka, Wielki i Mały Staw (jeziora polodowcowe), formacje skalne (np. Końskie Łby czy Trzy Świnki, Chybotki); złoża kamieni szlachetnych i złota. Atrakcję stanowią także zabytki architektoniczne – kamieniczki z XVII – XVIII w. na jeleniogórskim rynku, Wieża Rycerska z XIV w.w Siedlęcinie, pałac rodziny Schaffgotschów, jeleniogórskie kościoły (Podwyższenia Św. Krzyża oraz pod wezwaniem Erazma i Pankracego), domy tyrolskie w Mysłakowicach czy krzyże pokutne.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi turystyka.

    Przez powiat przebiega trasa europejska nr 65 oraz dwie drogi krajowe: DK 3 i DK 30.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola