Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niebezpieczna jazda przez skrzyżowanie 13.04.2015 Jelenia Góra 1/2

 
Po raz kolejny lekceważenie przepisów i nadmierna prędkość doprowadziły do kolizji oraz zagrożenia dla pieszych i innych kierujących. Chodzi o przejazd na czerwonym świetle przez skrzyżowanie przy ulicy Sobieskiego – Jana Pawła II w Jeleniej Górze. W ostatnich dniach kierowca ciężarówki przejechał z dużą prędkością przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, a następnie wpadł w poślizg – relacjonuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – To mogło doprowadzić do przewrócenia pojazdu. Na szczęście nikt obok nie jechał. Drugi z kierowców nie miał tyle szczęścia. Jadąc samochodem dostawczym nie dostosował prędkości do panujących warunków i chcąc uniknąć najechania na tył innego pojazdu gwałtownie zmienił pas ruchu. Zahaczył inny pojazd, który dojeżdżał do skrzyżowania. Dodatkowo przejechał przez skrzyżowanie lekceważąc czerwone światło. Na szczęście na przejściu nie było pieszych – dodaje A. Wilimek. Jak widać na nagraniach monitoringu, kierowcy nie zdejmują nogi z gazu w tym miejscu nie tylko przy sprzyjających warunkach drogowych. – Przypomianamy, że za wjazd na skrzyżowanie "na czerwonym świetle" grozi mandat w wysokości od 300 do 500zł i 6 punktów karnych – ostrzega strażnik miejski. Link do artykułu: jelonka.com/news,single,init,article,57336

 


Jelonkacom
 
Data pliku video: 2015-04-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jeleniogórski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Jeleniej Górze. W skład powiatu wchodzą gminy: Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Karpacz, Kowary, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica i Szklarska Poręba zajmując powierzchnię 628,21 km kw.

  Główna atrakcją regionu są Karkonosze – góry nazywane Olbrzymimi z Karkonoskim Parkiem Narodowym uznanym za Światowy Biratelarny Rezerwat Biosfery, Rudawski Park Narodowy czy Park Krajobrazowy Doliny Bobru, przez które przebiegają liczne szlaki turystyczne; rzeka Kamienna, górskie wodospady Szklarki i Kamieńczyka, Wielki i Mały Staw (jeziora polodowcowe), formacje skalne (np. Końskie Łby czy Trzy Świnki, Chybotki); złoża kamieni szlachetnych i złota. Atrakcję stanowią także zabytki architektoniczne – kamieniczki z XVII – XVIII w. na jeleniogórskim rynku, Wieża Rycerska z XIV w.w Siedlęcinie, pałac rodziny Schaffgotschów, jeleniogórskie kościoły (Podwyższenia Św. Krzyża oraz pod wezwaniem Erazma i Pankracego), domy tyrolskie w Mysłakowicach czy krzyże pokutne.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi turystyka.

  Przez powiat przebiega trasa europejska nr 65 oraz dwie drogi krajowe: DK 3 i DK 30.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola