Belka
Poniedziałek, 7 Października 2024   imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dyskusyjny Klub Książki "Laboranci z Karkonoszy"

Data publikacji: 2019-03-08, Data modyfikacji: 2019-03-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Dyskusyjny Klub Książki „Laboranci z Karkonoszy” zaprasza na Spotkanie w Książnicy Karkonoskiej 11 marca 2019 o godz. 16.00 w Małej Sali na I Piętrze Spotkanie współczesnych kontynuatorów tradycji zielarskich w Karkonoszach, propagatorów tej tradycji i dorobku kulturowego oraz wszystkich zainteresowanych zdrowym życiem. Czytamy, dyskutujemy, wymieniamy książki i mądrości życiowe. DKK „Laboranci z Karkonoszy” jest dla ludzi otwartych na nowości, ciekawych świata, zakochanych w górach, pragnących żyć bliżej natury i czerpać z niej to co najlepsze dla siebie. Klub dla ludzi z pasją – Klub dla Ciebie  

Pełna treść wiadomości na: biblioteka.jelenia-gora.pl/?p=45125
biblioteka.jelenia-gora.pl, Źródło artykułu: biblioteka.jelenia-gora.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat jeleniogórski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Jeleniej Górze. W skład powiatu wchodzą gminy: Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Karpacz, Kowary, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica i Szklarska Poręba zajmując powierzchnię 628,21 km kw.

    Główna atrakcją regionu są Karkonosze – góry nazywane Olbrzymimi z Karkonoskim Parkiem Narodowym uznanym za Światowy Biratelarny Rezerwat Biosfery, Rudawski Park Narodowy czy Park Krajobrazowy Doliny Bobru, przez które przebiegają liczne szlaki turystyczne; rzeka Kamienna, górskie wodospady Szklarki i Kamieńczyka, Wielki i Mały Staw (jeziora polodowcowe), formacje skalne (np. Końskie Łby czy Trzy Świnki, Chybotki); złoża kamieni szlachetnych i złota. Atrakcję stanowią także zabytki architektoniczne – kamieniczki z XVII – XVIII w. na jeleniogórskim rynku, Wieża Rycerska z XIV w.w Siedlęcinie, pałac rodziny Schaffgotschów, jeleniogórskie kościoły (Podwyższenia Św. Krzyża oraz pod wezwaniem Erazma i Pankracego), domy tyrolskie w Mysłakowicach czy krzyże pokutne.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi turystyka.

    Przez powiat przebiega trasa europejska nr 65 oraz dwie drogi krajowe: DK 3 i DK 30.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola